Móravárosi-Kinizsi SportKör
Friss hírek:
2024. március 29. (péntek)

Revans avagy jó tavaszi kezdés (archivált)

2013.03.24.-én 11 óra 00 perces kezdéssel megkezdte csapatunk a tavaszi pontvadászatot a 28 pontos IV. helyezett Deszk csapata ellen.

MVK kezdő csapata.: Varga L.- Varga P., Sövényházi N., Lukovics D., Valkai Z.,-Gerebicz A., Jenei Cs.,
Balogh T., Laczi Z., Magyar B., - Krébesz A.

Cserék.: Valkai J., Paksi M., Laczi N., Varga G.--- Technikai döntés alapján kimaradt Vidákovits I.,
Kovács P., Martonosi Zs.

Deszk kezdő csapatta.: –Szabó- Szilágyi, Gémes, Juhász, Adamov Sz., Adamov F., Móra, Szalma, -
Bódi , Bányai

1. perc: A mérkőzést a Deszk csapata kezdte, a játék képe alapján látszott, hogy mindkét csapat célja a 3 pont begyűjtése.

7. perc:  Magyar végzett el egy jobb oldali szögeltet, ami pont a 16.-on lecsorgóra portyázó Varga P. elé pattant, aki élve a lehetőséggel a kapu bal alsó sarkába tekert. 1-0

26. perc:  Közel fél órán keresztül mezőnyjáték volt megfigyelhető, több kisebb-nagyobb helyzettel, szabálytalansággal. Ekkor a Deszk végzett el egy szögletet, a szemfüles spori egy lerántást vélt felfedezni a MVK 16.-án belül és azonnal a 11.-es pontra mutatott.

Érdekesség, hogy a spori maga sem tudta eldönteni melyik hazai játékos volt a szabálytalan, ezért senkinek sem mutatott fel sárgalapot.

Vendégektől Szalma Zoltán állt a labda mögé és magabiztosan értékesítette a büntetőt. 1-1

34. perc: Hazai kaputól 20 méterre jutott szabadrúgáshoz a Deszk, a labda mögé az egyenlítő gólt szerző Szalma Z. állt. Parádésan tekerte el a sorfal feje felett a labdát, de a hazai kapus Varga L., még a lövésnél is parádésabb vetődéssel tudta szögletre menteni a labdát. Maradt az 1-1

45. perc György Béla próbálkozott egy 16-osról leadott lövéssel, de a hazai kapus Magyar B. segítségével könnyedén hárította a helyzetet.

A félidőben Gerebicz mester cserét hajtott végre a rutinos már számtalan derbit eldöntő Valkai J. hozta

A 2. félidő ugyan ott folytatódott ahol a 1.félidő befejeződött.

63.perc Hazai csere Valkai Z., helyett Laczi N. lépett pályára a védelem stabilizálásának érdekében.

71. perc Magyar B. egy saját maga álltal megszerzett labdával robogott el a bal szélen, lefutva védőjét, és a keresztezni igyekvő belső védőt .

Az embernek az volt az érzése mintha Cristiano Ronaldohoz  száguldott volna el előtte.

Az alapvonalról centerezett Jenei Cs. elé aki rendkívül önzetlen módon vissza passzolta a labdát Valkainak, aki nem tudott hibázni és 2-1 re alakította a eredményt. Gerebicz mesternek bejött a megérzése, hogy a sok csatát megélt játékos akár el is döntheti a találkozót.

Ez volt Valkai 6. találata a MVK színeiben és ezzel 1 gólra megközelített a dobogó tetején sütkérező Krébeszt, a házi góllövő listán.

79.perc  A játékvezető kiállította Gémest reklamálásért, ezzel hatalmas lehetőséget adva a MVK.-nek a 3 pont begyűjtéséhez.

80.perc Magyar Béla helyett Paksi Milán érkezett bal oldalra a középpálya frissítése érdekében.

90. perc Varga Gábor állt be testvére Varga Pál helyére a védelem jobb oldalára. A spori 3 percet hosszabbított.

91 .perc Fűz eresztett meg egy távoli löketet a haza kapu felé, Varga L. kisebb hiba után korrigálni tudott és 20 cm,.rel a hazai gólvonal előtt megállította az egyenlítő gólba tartó labdát, és ezzel otthon tartotta a 3 pontot.